CBTVS2A16-1F3
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
CBTVS2A16-1F3
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 19VC 4FLIPCHIP
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
125pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
125°C (TJ)
Package / Case :
4-UFBGA, FCBGA
Power - Peak Pulse :
70W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
4-FlipChip (0.77x0.77)
Type :
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19V