ESD15VD5-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
ESD15VD5-TP
Category:
TVS Diodes
Description:
Interface
Manufacturer :
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
80pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Peak Pulse :
350W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-523
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
18V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)