ESDSLC3V3LB-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
ESDSLC3V3LB-TP
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 20VC 2DFN1006
Manufacturer :
Capacitance @ Frequency :
0.25pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0402 (1006 Metric)
Power - Peak Pulse :
100W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2-DFN1006
Voltage - Breakdown (Min) :
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
20V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)