ESDLC12VAE2-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
ESDLC12VAE2-TP
Description:
Interface
Manufacturer :
Capacitance @ Frequency :
8pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
100W
Supplier Device Package :
0201-A
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
20V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)