SMAJ13A-TPS02
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
SMAJ13A-TPS02
Description:
Interface
Manufacturer :
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Product Status :
Last Time Buy
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V