ESDSBLC12VLB-TP
Part Number:
ESDSBLC12VLB-TP
Capacitance @ Frequency :
5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0402 (1006 Metric)
Power - Peak Pulse :
120W
Supplier Device Package :
2-DFN1006
Voltage - Breakdown (Min) :
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
22V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)