ESDLC3V3L-TP
Part Number:
ESDLC3V3L-TP
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 15VC 2DFN1006
Capacitance @ Frequency :
22pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0402 (1006 Metric)
Power - Peak Pulse :
150W
Supplier Device Package :
2-DFN1006
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)