ESDLC3V3LB-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
ESDLC3V3LB-TP
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 2DFN1006
Manufacturer :
Capacitance @ Frequency :
2.6pF @ 1MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
0402 (1006 Metric)
Supplier Device Package :
2-DFN1006
Voltage - Breakdown (Min) :
4.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)