SMC30J188A
Part Number:
SMC30J188A
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
328V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
188V (Max)