SMC30J170A
Part Number:
SMC30J170A
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
275V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V (Max)