3.0SMCJ22CA
Part Number:
3.0SMCJ22CA
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
84.5A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V