3.0SMCJ20A
Part Number:
3.0SMCJ20A
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
92.5A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V