3.0SMCJ17CA
Part Number:
3.0SMCJ17CA
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
108.7A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V