3.0SMCJ13A
Part Number:
3.0SMCJ13A
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
139.5A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
SMC (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V