3.0SMCJ11A
Part Number:
3.0SMCJ11A
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
164.8A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V