3.0SMCJ10A
Part Number:
3.0SMCJ10A
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC/DO-214
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
176.4A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V