3.0SMCJ24A
Part Number:
3.0SMCJ24A
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
77.1A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V