SM15T22CA
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SM15T22CA
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 18.8VWM 39.3VC SMC
In Stock:
5
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
254A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMC
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
39.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18.8V