SMCJ18AQ-TP
Part Number:
SMCJ18AQ-TP
Description:
1500W,TVS, SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
51.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V