SMCJ1.5KE20AQ-TP
Part Number:
SMCJ1.5KE20AQ-TP
Description:
1500W,TVS, SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
54.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17.1V