SMA6J18AQ-TP
Part Number:
SMA6J18AQ-TP
Description:
600W,TVS, SMA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V