SMA6J24AQ-TP
Part Number:
SMA6J24AQ-TP
Description:
600W,TVS, SMA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V