SMCJ120A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
SMCJ120A-TP
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMC (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V