SMBJP6KE20CAQ-TP
Part Number:
SMBJP6KE20CAQ-TP
Description:
600W,TVS, SMB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
21.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V