SMA6J15CAQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
SMA6J15CAQ-TP
Description:
600W,TVS, SMA
Manufacturer :
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V