SMBJ20AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
SMBJ20AQ-TP
Description:
600W,TVS, SMB
Manufacturer :
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V