SMBJ15CA-M3/52
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMBJ15CA-M3/52
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V