SMBG20A-E3/52
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMBG20A-E3/52
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO215AA
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-215AA, SMB Gull Wing
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMBG (DO-215AA)
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V