T15B33AHM3/I
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
T15B33AHM3/I
Category:
TVS Diodes
Description:
1500 W UNI-DIRECTIONAL TVS IN SM
Manufacturer :
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
33.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 185°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28.2V