T15B18AHM3/I
Part Number:
T15B18AHM3/I
Description:
1500 W UNI-DIRECTIONAL TVS IN SM
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
60.8A
Operating Temperature :
-65°C ~ 185°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15.3V