VTVS3V3GSMF-HM3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
VTVS3V3GSMF-HM3-08
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 8.9VC DO219AB
Manufacturer :
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
2095pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
43.99A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AB
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
6.57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
8.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V