SMCJ13A-E3/9AT
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMCJ13A-E3/9AT
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
69.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V