SMBJ10CD-M3/H
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMBJ10CD-M3/H
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 10VWM 16.7VC DO214AA
Manufacturer :
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
11.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
16.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V