SMBJ12A-M3/5B
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMBJ12A-M3/5B
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
30.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V