SMBJ12CA-Q
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
SMBJ12CA-Q
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
30.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB (DO-214AA)
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V