SMA6J24CA-Q
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
SMA6J24CA-Q
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V