SMAJ33CA-Q
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
SMAJ33CA-Q
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V