SMBJ58CA
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
SMBJ58CA
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB (DO-214AA)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V