SMAJ33CA
Part Number:
SMAJ33CA
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V