SMAJ90CA
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
SMAJ90CA
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC SMA
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
146V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V