SMAJ64CA
Part Number:
SMAJ64CA
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V