SMA6J15CA
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
SMA6J15CA
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V