SMAJ13CA
Part Number:
SMAJ13CA
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V