SMAJ58A-Q
Part Number:
SMAJ58A-Q
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V