CDSOT23-T24CAN-Q
Part Number:
CDSOT23-T24CAN-Q
Description:
TVS DIODE 24VWM 40VC SOT23-3
Applications :
Automotive, CAN
Bidirectional Channels :
2
Capacitance @ Frequency :
22pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8A (8/20µs)
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
350W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
40V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V