CDNBS08-SRDA3.3-4
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
CDNBS08-SRDA3.3-4
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 10.9VC 8-SOIC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
TVS Diodes
Applications :
Ethernet
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
15pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
43A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse :
500W
Power Line Protection :
Yes
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIC
Type :
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels :
4
Voltage - Breakdown (Min) :
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V