5.0SMDJ48CA
Part Number:
5.0SMDJ48CA
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
64.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V