CDSOD323-T24C-DSL
Part Number:
CDSOD323-T24C-DSL
Description:
TVS DIODE 24VWM 56VC SOD323
Capacitance @ Frequency :
3pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
350W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
56V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V