CDSOD323-T36SC
Part Number:
CDSOD323-T36SC
Description:
TVS DIODE 36VWM 75VC SOD323
Capacitance @ Frequency :
35pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
75V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V