CDDFN2-T3.3B
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
CDDFN2-T3.3B
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 8VC 2DFN
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
13.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
2-XDFN
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2-DFN (1x0.6)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)